Nový workflow s umelou inteligenciou: využite Midjourney a OpenAI v dizajne

pozri všetko v , ,

TLDR

Objavte nový workflow s umelou inteligenciou pomocou platforiem Midjourney a OpenAI. Tento prístup mení dizajnérske procesy, prináša nové príležitosti a inšpiruje kreatívcov v módnom priemysle. Učte sa, ako využiť AI na generovanie vizuálov a zlepšenie kreatívnych postupov.

S umelou inteligenciou aktívne pracujem od roku 2021. Midjourney bol prvýkrát spustený vo februári 2022 a odvtedy sa táto generatívna aplikácia vyvíja neuveriteľne rýchlo. V súčasnosti je dostupná verzia V6, ktorá ponúka vynikajúce výsledky. Dizajnu a dizajnérskeho mysleniu sa venujem dlhodobo a som presvedčený, že nová éra a dostupnosť umelej inteligencie prináša úžasné príležitosti. Jej spoznávanie a využívanie neodporúčam odkladať. Som zástancom používania nových spôsobov práce a objavovania s využitím umelej inteligencie. K novým výzvam pristupujem experimentálne. To pre mňa znamená používať technológie a postupy aj spôsobom, na ktorý primárne určené neboli. Takto môžem vyťažiť maximum prekvapivých výsledkov a spoznať, či hlbšie pochopiť koncept fungovania nových technológií. Prináša mi to úplne nový pohľad na doterajší spôsob mojej práce.

pracujem v kreatívnom priemysle

Keďže sám pracujem v kreatívnom priemysle a môžem porovnať spôsob konvenčnej práce, postupy a výsledky dizajnérskej činnosti, som presvedčený, že momentálny stav generatívnej technológie ideálne vyhovuje módnemu priemyslu. Ide o pomerne subjektívnu oblasť vizuálneho a úžitkového umenia, ktorá pracuje s emóciami. Takmer nič ju neobmedzuje a je veľmi voľná. Veľmi sa mi páči marketingové pomenovanie „funkčné oblečenie“. Pod týmto pojmom si predstavujem mnoho vecí a len tuším, kam marketér smeruje. Spodná bielizeň ma zrejme nemá tlačiť, škrabať ani mi zaparovať zadok. Čo iné by som mohol od oblečenia očakávať? Musí sa mi páčiť a musím sa v ňom cítiť výborne. Pre výrobcu zas musí byť ľahko vyrobiteľné. To je pre mňa krátka definícia funkčného oblečenia. Na druhej strane textilný priemysel v dobe, keď sa hovorí o ekologických otázkach, nemá vôbec ľahkú situáciu.

Mnohí umelci a dizajnéri sú k novým generatívnym aplikáciám skeptickí a vnímajú ich ako ohrozenie svojej kreatívnej práce. Všeobecne sa obávajú, že generatívna technológia vytlačí potrebu a dopyt po ich zručnostiach. To je však ďaleko od pravdy. V súčasnosti je umelá inteligencia stále v plienkach a nemyslím si, že sa to v dohľadnej dobe rýchlo zmení. AI je dnes nástroj, tak ako iné klasické programy. Funguje ako úžasný generátor inšpirácie, ktorý pri správnom použití dokáže nahradiť múzu či inšpiratívnu fľašu vína. Šetrí čas a uvoľňuje stres. Ak to nie je dostatočný argument…

Generatívne technológie prinášajú nový spôsob komunikácie s počítačmi.

Umelá inteligencia nevyužíva klasické príkazy a riadenie cez ťažko uchopiteľné „kódovanie“, ale namiesto toho sa zakladá na komunikácii v prirodzenom jazyku – na ľudskej reči. Tento prístup si vyžaduje úplne nový spôsob práce s počítačmi. Podľa mňa PROMPT ENGINEERING predstavuje novú cestu k úspechu, na ktorú sa snažím naviesť „mojich žiakov“. Chcem priblížiť tento nový spôsob aj do vašej práce a pomôcť zamestnancom na ich ceste za novými vecami. Teda aspoň poskytnúť ochutnávku. Už teraz sa teším na moju prvú lekciu.

Iste si si všimol-/a že, obrázky som vybral z interiérov. Nie je to podstatné, sú ilustračné. Tak ako všetky obrázky na mojom webe. Komplet sú generované s Midjourney cez moje prompty a postupy. Pripájam však aj pár fashion výstupov.


Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *