Midjourney a umelá inteligencia pre zamestnancov aj podnikateľov

Follow on LinkedIn

Výhody špecializácie v architektúre: Prečo je dôležité sa zamerať na konkrétnu oblasť

Robím urbanizmus, architektúru, interiér aj dizajn. Robím všetko od rodinných domov po územné plánovanie, developerské projekty,  interiér aj dizajn nábytku. Táto profesná floskula zaberá na ego, ale nie na klienta. Klient  nechce všetko, ale veľmi konkrétnu vec. Preto si vyberie toho, kto má s tou vecou skúsenosti – a teda nie teba.

Prečo by sa architekti mali špecializovať? ✅

💡Hĺbka vedomostí: Špecializáciou na konkrétnu oblasť alebo sektor (napr. rezidenčný, obchodný, hospitality, zdravotnícky) pochopíš  jedinečné požiadavky, vyhlášky, normy a postupy špecifické pre danú oblasť. Táto hĺbka znalostí umožňuje poskytovať informovanejšie a lepšie riešenia.

🧠 Odbornosť a dôveryhodnosť: Špecializácia robí odborníka vo vybranej oblasti. Táto dôveryhodnosť môže klientom poskytnúť väčšiu istotu v schopnosti a rozhodovanie, keďže máte bohaté skúsenosti s riešením podobných projektov ako oni práve potrebujú.

💪Efektívne služby: Keď sa špecializujete, dôverne sa zoznámite s procesmi, materiálmi a technikami špecifickými pre danú oblasť. Táto znalosť zjednodušuje work-flow  a umožňuje robiť projekty efektívnejšie – kvalitou a nákladmi.

🎯Jasná cieľovka: Špecializácia umožňuje budovať sieť kontaktov, predajcov a spolupracovníkov, ktorí sa tiež zameriavajú na vašu oblasť. Osloviť všetkých znamená zožrať  marketingový budget s minimálnou konverziou.

🚀Konkurenčná výhoda: Na preplnenom trhu špecializácia odlišuje od masy. Tým, že sa profilujete ako autorita v určitej oblasti, priťahujete  klientov, ktorí ocenia túto odbornosť.

🏆Neustále zlepšovanie: Keď sa sústredíte na konkrétnu oblasť, môžete držať krok s najnovšími technológiami aj zlepšovať  osvedčené postupy vo svojej oblasti. Toto cielené zlepšovanie a rozvoj zaisťuje, že zostanete aktuálny a relevantný.

Podľa researchu, ktorý sme robili  v robili Slovenská asociácia interiérových dizajnérov má len špecializácia na interiér ďalších 117 oblastí, v ktorých sa dá ďalej špecializovať!

Pre mňa osobne, a tu ma architekti zožerú 🍽️ . Robím všetko = s nikým nespolupracujem, lebo (si myslím) všetko viem.

K textu ma inšpiroval Mikoláš Voborský, ktorý robí weby len architektom, držím mu palce a je to skvelá špecializácia.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *