Midjourney a umelá inteligencia pre zamestnancov aj podnikateľov

Follow on LinkedIn

Midjourney. AI sila, alebo prisvojená umelecká kreativita?

Ahoj, kreatívne firmy, ktoré hľadajú veci ako z iného sveta! Mám tu niečo dych vyrážajúce, o čo sa s vami dnes chcem podeliť. Uvádzam do výtvarného sveta Midjourney, kde sa umelá inteligencia stretáva s umením a možnosti sú nekonečné.

takéto portréty sú skoro dokonalé, Midjourney sa v nich doslova vyžíva
Takže, čo presne je Midjourney?

Je to ako mať čarovný prútik, ktorý dokáže vykúzliť neuveriteľné obrazy bez toho, aby ste potrebovali kvapku umeleckého talentu. Pre umelcov to znie to mizerne, viem. No pre firmy, hľadaním kreatívca, ktorý by sa pridal k vášmu tímu strávite viac času. S umelou inteligenciou Midjourney stačí opísať, čo chcete, a voilá! Objavia sa fotorealistické obrázky, ktoré zodpovedajú vašim opisom. No a keď budete mať predstavu, potom určite treba osloviť profesionála.

Ako asi vyzerajú šťastní interiéroví architekti s jemne mimozemským pohľadom
Nepotrebujete na to žiadny špeciálny softvér.

Čo je však najlepšie? Midjourney beží prostredníctvom používateľsky prívetivého servera Discord, takže je prístupný každému, kto potrebuje umenie za chodu. Už žiadne výhovorky, že nemáte k svojim geniálnym nápadom vizuály! Niekdy je treba nápad odprezentovať na všetkých úrovniach Midjourney je parádny nástroj.

Môj vynovený Raťafák Plachta. No dobre, ako to nepoznáš tak to bolo taký týpek, ktorého sa deti báli. Aj ja 😉

Teraz si poďme povedať o výhodách umenia generovaného umelou inteligenciou a verte mi, sú tam vážne výhody. Prvá je celkom zrejmá: nemusíte byť ďalší Picasso. Rozlúčte sa s hľadaním bezplatných obrázkov alebo bojom s náročnými nástrojmi, ako je Photoshop (ahojte kreatívci, už aj Adobe to v sebe má – dlho:). Umelá inteligencia Midjourney to všetko urobí za vás.

Tak toto je kancelária v strede lúky. Asi sa na naj pasú jersey kravy, tak som tam daj aj strážneho sokola
Vlastné štýly podľa vašich slov? Aj tak sa dá.

S aplikáciou Midjourney môžete požiadať umelú inteligenciu, aby napodobnila konkrétne štýly a vytvorila umenie, ktoré je jedinečne prispôsobené vašim preferenciám. Je to ako mať k dispozícii osobného kreatívneho chameleóna!

Jeden detailami prešpikovaný interiér. Na to treba viac krokov, ale iba klikacích naštastie

Naviac, obrázky môžete zdokonaľovať, kým nebudú správne. Je to ako formovanie hliny do dokonalosti, ale bez neporiadku. Stačí byť konkrétny v zadaní, trochu veľa experimentovať a sledovať, ako vaše vízie ožívajú.

Pre dcéru so vytvoril nebezpečného hrdninu z vlny, ktorého mi popísala. Vraj je oveľa lepší ako Raťafák
Obmedzenia a nevýhody Midjourney

Teraz sa venujme slonovi v miestnosti – obmedzeniam a nevýhodám programu Midjourney. Jednou z nevýhod je, že je dostupná len prostredníctvom servera Discord, ale to je nič. Zatiaľ čo pre niektorých je to pohodlné, iní to považujú za neohrabané a pomalé. Ja však Discord ľúbim na druhý pohľad, nenechajte sa tým odradiť. Dobré veci prichádzajú k tým, ktorí sú trpezliví!

Toto je návrh opakovacieho sa vzoru

A keď už hovoríme o súkromí, ak ste skôr osamelý vlčiak či vačica, Midjourney možno nebude vaša šálka kávy. Obrázky, ktoré vytvoríte, sú verejné a môžu s nimi komunikovať aj ostatní. Je to ako umelecký sociálny experiment, kde každý môže remixovať vaše dielo. Oh áno, aj vy možete remixovať diela iných. Mám rád tento bahenný stav, kedy sa všetko môže. Asi takto nejako sa cítil pračlovek, keď mu padlo mäso do ohňa. Najprv kukal jak puk, potom na do popuku najedol.

Ja so veľký fanúšik JRR Tolkiena. Takto nejako vyzerajú zloduchovia, keď ešte ‚mlieko cicali. No schválne, ktorý to bol?
Ukradnutá kreativita?

Teraz sa venujme veľkej kontroverzii, ktorá obklopuje Midjourney – obvineniu z okrádania umelcov. Jaj! Pravda je, že niektorí umelci tvrdia, že Midjourney a podobné nástroje umelej inteligencie si požičiavajú z ich diel bez náležitého povolenia alebo kompenzácie. Ak vám leží na srdci podpora nezávislých umelcov, možno by ste si mali dvakrát rozmyslieť, než sa vrhnete na Midjourney. Existujú alternatívne možnosti, ktoré nenesú takúto batožinu. Ja som v tomto liberálnejší, všetci sa tomu prispôsobíme. Váhajúci umelci? Vitajte v stredoveku AI, kde sa rapuje cez Discord.

Takto ilustrujem našich politikov. Nasratí škriatkovia, ktorí nerobia nič dobré a je ci veľa. Proste chlapci bez dobrej matere.

Takže, moji kreatívni priatelia a firmičky, je čas na rozhodnutie. Midjourney nie je mora z Elm street. Je to fľaša umeleckých snov. Tak sa pustite do tvorby! Midjourney je nástroj pre fenomény umeleckej geniality. umožnuje umelcom a kreatívcom komunikovať so strojom spôsobom, ktorý považujem na nový spôsob myslenia a procesu tvorby.

Taký náhľad, kde zloduchovia oddychujú. Na latexových vankúšoch, pod ňou kosť.

Neustále žiarte, tvorte a usmievajte sa!

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *