Midjourney a umelá inteligencia pre zamestnancov aj podnikateľov

Follow on LinkedIn

Vplyv AI na Interiérový Dizajn: Skúsenosti a Perspektívy

Pripájam video pripravené pre študentov kurzu „Interiérový dizajn I. – Staviteľstvo a rekonštrukcie interiérov“ ktorý robíme so Slovenská asociácia interiérových dizajnérov a architektov. AI prináša nové dimenzie do dizajnu, od sumarizácie vedomostí po vizualizáciu konceptov. Nové prístupy sa sústredia na psychológiu a neurovedu, čím dizajnéri získajú viac priestoru na tvorivosť.

Karusel generovaných foto cez Midjourney bytu z Bazoša

Nie že by umelá inteligencia bola nosná téma kurzu. Je to však môj osobný a veľký fokus distractor. Prečo?

Výhody AI pre Dizajnérov
AI a Nové Dimenzie


Nevravím. Nie je to perfektný dizajn, ale myslím si, že bežný kreatívny postup a doterajšie kreatívne múzy, často chodiace ruka v ruke s ‚hladinkárstvom‘ sa týmto hrubo narúšajú.

Ak by som mal stráviť rovnaký čas za PC vymýšľaním, fotošopovaním.. Nemožné, zbytočné a totálne neefektívne. Na vizualizácie konceptov je už dnešná AI absolútne TOP. Prevalcuje dlhoročné skills so všetkými photoshop maskami, layermi do vrecka.

Čo ma úplne rozhodilo. Premýšľam, ako upraviť vzdelávací program pre interiérový dizajn a architektúru na dnešnú dobu.

Učiť kresliť v CADoch? Poznať normy a predpisy? Iste – to naďalej nechajme na inžinieroch a technikoch.

Efektivita a Kreativita


Tak? Podľa mňa nový prístup k dizajnu a architektúre bude oveľa menej zameraný na zvládnutie technických vecí a oveľa viac sa bude fokusovať na psychológiu a neurovedu.

Dizajn pre ľudí? Ako uvažujeme, čo nás ovplyvňuje. Nový prístup k dizajnu a nové možnosti s prácou a doterajším ‚best practice‘ sa dostane do nových dimenzií.

Dizajnéri a architekti budú môcť oveľa hlbšie premýšľať nad svojim konceptom, oprostený od nutnosti vedieť veci, ktoré perfektne zvládne AI, lebo na to je skvelá a perfektná.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *